Wyposażenie mieszkania na wynajem krótkoterminowy

Written by Marta Pogorzelska-Gałach on 13 lipca 2018

Mieszkania na wynajem krótkoterminowy wybierają na ogół ci, którzy z jakichś względów nie przepadają za hotelami. Jednak bez względu na preferencje dotyczące typu zakwaterowania wszyscy goście spodziewają się dobrej jakości usług oraz tego, że gospodarz zadba o ich komfort. Czasem o ogólnym wrażeniu może zadecydować najdrobniejszy szczegół. Wyposażenie mieszkania na wynajem krótkoterminowy ma tu olbrzymie znaczenie. Co zatem powinno się w nim znaleźć, aby gość wyjechał w pełni usatysfakcjonowany?

Komfort gościa

Aby nasz klient czuł się doskonale w naszym mieszkaniu wakacyjnym musimy zapewnić mu coś więcej niż tylko kosmetyki pod prysznic. Wiele aspektów zadecyduje ostatecznie o tym, czy gość oceni pozytywnie swój pobyt.

1.      Dobrej jakości łącze internetowe

W dzisiejszych czasach już chyba nikt nie wyobraża sobie podróżowania bez Internetu. Bez względu na to, czy nasza nieruchomość przyjmuje głównie turystów czy klientów biznesowych, wifi to absolutne must-have. Upewnijmy się też, że oferowane łącze jest stabilne i ma dobrą przepustowość.

2.      Telewizja

Zakładamy, że nasi goście nie podróżują po to, by siedzieć przed telewizorem, ale z pewnością każdy się telewizora w apartamencie na wynajem spodziewa. Nawet jeśli turyści przyjeżdżają z własnym laptopem, to wygodniej będzie im obejrzeć ulubiony serial czy bajki z dziećmi na dużym ekranie. Warto też wspomnieć przy okazji o kablach do podłączenia laptopa.

3.      Książki, filmy na DVD

Zła pogoda może zdarzyć się dosłownie zawsze i wszędzie. Zapewnienie książek i kolekcji filmów na DVD skutecznie przegoni ciemne chmury, nawet jeśli tylko te w głowie gościa. Z pewnością będzie on milej wspominał deszczowy pobyt w danym mieście, jeśli pochmurne chwile umilą mu rozrywki dostępne
w mieszkaniu wakacyjnym.

4.      Planszówki, układanki, zabawki, przybory do

Każdy rodzic będzie super wdzięczny za wszelką pomoc w planowaniu zajęć maluchowi. Szczęśliwe dziecko, to szczęśliwi rodzice. Zaopatrzmy nasze mieszkanie na wynajem wakacyjny w te niedrogie,
a jakże niezastąpione akcesoria do walki z nudą.

5.      Ładowarki

Świetnym pomysłem jest wyposażenie apartamentu na wynajem w uniwersalne ładowarki do telefonów komórkowych i laptopów, ale też w podstawowe typy baterii. To jedne z tych rzeczy, których zapomina się zabrać w podróż najczęściej.

6.      Apteczka

Bez względu na to, jaki typ gościa pojawia się w naszym mieszkaniu na wynajem najczęściej, każdemu zdarzy się skaleczyć czy obetrzeć stopę. Apteczka wyposażona choćby w najbardziej podstawowe rzeczy, jak plastry i środki odkażające, jest niezbędna.

7.      Zestaw powitalny

Zestaw powitalny możemy potraktować w bardzo różny sposób – mogą to być po prostu czekoladki lub zestaw pocztówek z naszego miasta, ale może to być także wyposażona na pierwszą kolację lodówka, wino i świeże kwiaty. Bez względu na rozmiar zestawu, uśmiech gościa gwarantowany.

8.      Sprzęt sportowy

Jeśli tylko mieszkanie na wynajem krótkoterminowy dysponuje miejscem, warto pomyśleć o kupnie rowerów na użytek gości. Zwiedzanie miasta na dwóch kółkach jest super!

Jeśli jednak rower wydaje się być zbyt dużym wyzwaniem, co powiesz na frisbee, zestaw do gry
w badmintona lub bule?

Wyposażenie kuchni

Nawet jeśli goście zamierzają stołować się na mieście, mieszkanie na wynajem krótkoterminowy powinno zapewnić podstawowe kuchenne wyposażenie.

1.      Zestaw do parzenia kawy i herbaty

To oczywiste, że w kuchni apartamentu musi znaleźć się czajnik i ekspres do kawy. Ale upewnijmy się,
że oferujemy wszystko, co jest niezbędne do wypicia filiżanki małej czarnej. Jeśli posiadamy ekspres przelewowy nie możemy zapomnieć o filtrach. W dobrym tonie jest też zapewnienie samej kawy i herbaty oraz cukru.

2.      Otwieracze

Pierwsze skojarzenie to oczywiście otwieracz do wina i piwa, ale nie zapominajmy też o tym do puszek. Próby otwierania ich za pomocą noża mogą skończyć się tragicznie zarówno dla otwierającego, jak
i narzędzia.

3.      Miłe dodatki

Blender, toster, czy urządzenie do spieniania mleka to dodatki, które z całą pewnością zaskoczą pozytywnie najbardziej wymagającego gościa. On z kolei odwzajemni się nam pozytywną opinią, a może nawet powtórną wizytą.

Wyposażenie łazienki

Najlepiej jest sugerować się tu tym, co oferują dobrej klasy hotele. Bardzo często to właśnie łazienka zadecyduje o końcowym ogólnym wrażeniu.

1.      Puszyste ręczniki

Owszem, białe ręczniki trudno niekiedy doprać, ale jasne kolory przywołują na myśl skojarzenia z czystością, świeżością i higieną. Zaleca się unikania pstrokatych ręczników w burych kolorach, bo nie widać po nich stopnia doprania, a więc budzą wątpliwość co do czystości.

2.      Kosmetyki

Hotele robią to dobrze. Często można znaleźć w nich kosmetyki uniwersalne, nadające się do mycia ciała
i włosów. To wygodne rozwiązanie pozwalające nam oszczędzić w dłuższej mierze pewną ilość pieniędzy. Unikajmy kosmetyków wyraźnie dedykowanych kobietom lub mężczyznom. Postawmy na uniwersalność.

3.      Suszarka do włosów

To oczywisty element wyposażenia łazienki mieszkania na wynajem, ale kupując ją może warto wybrać nieco bardziej zaawansowany model, na przykład taki z różnymi temperaturami nadmuchu oraz specjalnymi końcówkami do układania włosów.

4.      Środki czystości

To zrozumiałe, że o czystość mieszkania na wynajem krótkoterminowy dba przede wszystkim właściciel, ale zwłaszcza przy dłuższych pobytach należy przyjąć, że gość może poczuć potrzebę przetarcia zachlapanego blatu kuchennego. Warto zapewnić środki, których obrazki na opakowaniu wystarczą do określenia ich przeznaczenia.

Z pewnością nie wyczerpaliśmy tu listy najpotrzebniejszych rzeczy, jakie powinny znaleźć się
w apartamencie na wynajem krótkoterminowy. Co gość, to inne oczekiwania. Dlatego warto spytać swoich klientów, czego jeszcze życzyliby sobie podczas wizyty w Twoim lokalu. Pamiętajmy, że wygrywa się czasem najdrobniejszym szczegółem.