Strona www mieszkania na wynajem krótkoterminowy

Written by Marta Pogorzelska-Gałach on 13 lipca 2018

W obecnych czasach nie ma możliwości prowadzenia jakiegokolwiek biznesu bez witryny internetowej. Strona www mieszkania na wynajem krótkoterminowy to absolutny must have. Przyjrzyjmy się paru zasadom, dzięki którym strona internetowa apartamentu będzie cieszyć się większym powodzeniem.

Domena, którą łatwo zapamiętać

Zacznijmy od podstaw. W nazwie strony nie zawrzesz wszystkiego, co chciałbyś powiedzieć o swoim apartamencie wakacyjnym, ale warto zastanowić się, co uda się jednak przemycić. Należy tylko przy tym pamiętać, że musisz zmieścić się w naprawdę krótkiej, łatwej do wymówienia (możesz chcieć komuś podać ją na szybko przez telefon) i łatwej do zapisania nazwie. Wymyślając domenę pomyśl przez chwilę o tym, jakie słowa kluczowe będą wpisywać w oknie wyszukiwarki Twoi klienci. Skorzystaj w tym celu
z bezpłatnych online’owych narzędzi do tworzenia list słów kluczowych – może uda Ci się zręcznie wpleść takie słowo w nazwę domeny. Ważne jest jednak, aby nie przeładować nazwy słowami kluczowymi –
to wciąż nazwa Twojego mieszkania na wynajem wakacyjny, Twojego brandu, jest tu najważniejsza.

Dodatkowo upewnij się, że z podobnej nazwy nie korzysta na przykład Twoja konkurencja i ruszaj na podbój sieci!

Daj się znaleźć

Jest wiele sposobów na to, by podkręcić widoczność swojej witryny w wyszukiwarkach i zajmują się tym oczywiście wyspecjalizowane agencje, ale już na etapie tworzenia strony warto pamiętać, aby była ona przyjazna urządzeniom mobilnym, czyli zaprojektowana zgodnie z techniką responsive web design. Chodzi tu o to, by wygląd strony automatycznie dostosowywał się do rozmiaru okna przeglądarki w zależności od urządzenia, na którym jest akurat wyświetlana.

Za pomocą wspomnianych wyżej narzędzi do tworzenia list słów kluczowych postaraj się zebrać zestaw,
z którego konsekwentnie będziesz korzystać przy tworzeniu treści na stronę. Należy tu wspomnieć,
że znaczenie mają także treści pozornie niewidoczne, takie jak alt text (opis zdjęcia widoczny po najechaniu na niego kursorem myszki lub gdy w przeglądarce wyłączone jest wyświetlanie grafik) oraz nazwy plików graficznych.

Naczelna zasada przy tworzeniu tekstów na stronę to zawsze unikalny, oryginalny content, w miarę możliwości regularnie aktualizowany. W tym miejscu warto zastanowić się nad prowadzeniem bloga, o ile tylko jesteś w stanie zapewnić regularność wpisów. Świeżo aktualizowane treści uwzględniające starannie dobrany zestaw słów i fraz kluczowych to coś, co świetnie wpływa na pozycjonowanie strony
w wyszukiwarkach.

Jak Cię widzą, tak Cię piszą

Zanim Cię zobaczą w rzeczywistości, najpierw zobaczą w Internecie. Dlatego tak ważne jest, aby wizytówka Twojego apartamentu na wynajem krótkoterminowy zachęcała do przyjazdu. Jeśli nie jesteś pewien swoich zdolności graficznych, skorzystaj przy tworzeniu strony z pomocy ekspertów lub z gotowych szablonów na popularnych platformach, typu WordPress. Zadbaj koniecznie o piękny design, efektowne zdjęcia w dobrej rozdzielczości i o ciekawe, rzeczowe opisy.

Jeśli Twoja strona www mieszkania na wynajem krótkoterminowy będzie wygląda niechlujnie i nieciekawie, to z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że takie samo skojarzenie będzie dotyczyć również samego mieszkania.

Ułatw sobie kontakt z gośćmi

Pomyśl nad kanałami, dzięki którym będziesz w stanie komunikować się ze swoimi klientami. Pamiętaj, aby prowadząc fan page na Facebooku odwoływać się do strony internetowej mieszkania wakacyjnego, ale staraj się, aby zamieszczone linki faktycznie zachęcały do kliknięcia.

W drugą stronę powinno działać to podobnie – zadbaj o zamieszczenie na stronie wtyczki linkującej do fan page’a.

Dodatkowo przemyśl, czy zamierzasz komunikować się z klientami za pomocą newsletterów – jeśli tak,
to w widocznym miejscu powinno znaleźć się okno do subskrypcji newsletterowej oraz wszelkie zgody
i oświadczenia zgodne z wymogami RODO.

Pochwal się, czym tylko możesz

Strona mieszkania na wynajem krótkoterminowy to świetne miejsce, aby pochwalić się wszelkimi nagrodami, odznaczeniami, certyfikatami i dyplomami, jakie tylko posiada nieruchomość czy też Ty jako jej właściciel.

Jeśli Twoje mieszkanie wakacyjne zapracowało już na pozytywne opinie gości w popularnych systemach rezerwacyjnych, to warto pobrać widget, który prezentuje aktualny stan ocen, niekiedy też cytuje treści najlepszych opinii, a następnie zamieścić go w eksponowanym miejscu.

Super promocje

Pamiętaj też, że to właśnie na swojej stronie www możesz najkorzystniej zaoferować potencjalnym klientom super promocje i rabaty. Przy rezerwacji takich stawek nie będziesz zmuszony odprowadzić  prowizji żadnemu pośrednikowi. Klienci natomiast, zachęceni rabatami, mogą częściej zaglądać na Twoją stronę
w poszukiwaniu okazyjnych ofert. Nie bój się zniżek, zwłaszcza we własnym kanale sprzedaży, jakim jest Twoja strona mieszkania na wynajem.

Podsumowując, o stronę www Twojej nieruchomości powinieneś dbać niemal w takim stopniu, jak o samą nieruchomość. Pozostawienie jej bez żadnych aktywności jest straconym potencjałem – strona, aby pracowała, musi być zaprojektowana zgodnie z aktualnymi trendami, odświeżana, zasilana nowymi
i oryginalnymi treściami. Właściwie zarządzana może być źródłem dodatkowym rezerwacji, za które nie będziesz zmuszony płacić prowizji.