Jak wyposażyć mieszkanie na wynajem?

Written by bookinghost on 14 grudnia 2022

Jak wyposażyć mieszkanie na wynajem? Jaki sprzęt RTV i AGD wybrać? Co sprawia, że mieszkania wynajmują się szybciej? Zastanawiasz się, co wpływa na popularność poszczególnych mieszkań wśród najemców? Niewątpliwie kluczowym czynnikiem jest odpowiednie wyposażenie danej nieruchomości. Jeśli w mieszkaniu będzie brakować mebli czy sprzętów AGD, znalezienie najemcy okaże się znacznie trudniejszym zadaniem. Sprawdź, o czym należy pamiętać, wyposażając nieruchomość mieszkalną na wynajem.

Wyposażenie kuchni w mieszkaniu na wynajem

Dla wielu potencjalnych najemców kuchnia i łazienka to kluczowe pomieszczenia, na które zwracają uwagę, podejmując decyzję o wynajmie. Co zatem będzie wchodzić w zakres niezbędnego i podstawowego wyposażenia? W przypadku kuchni priorytetem jest sprzęt AGD (kuchenka oraz lodówka) oraz szafki kuchenne. Aby oferta stała się bardziej atrakcyjna dla potencjalnego najemcy, kuchnię dodatkowo można wyposażyć w zmywarkę, mikrofalówkę, ekspres do kawy. Warto zainwestować w sprzęt, do którego w razie ewentualnych awarii łatwo dokupisz części zamienne. 

Pamiętaj! Wyposażenie kuchni powinno być dopasowane do potrzeb Twojego potencjalnego najemcy! 

Przygotowanie mieszkania na wynajem dla studentów: zazwyczaj jest ich to pierwsza przeprowadzka w życiu, więc im więcej podstawowych przyrządów, tym lepiej! Twój najemca doceni, jeśli w kuchni znajdzie garnki, patelnie, kubki, sztućce oraz talerze. 

Przygotowanie mieszkania na najem krótkoterminowy: wygoda i higiena przede wszystkim! Dlatego należy pamiętać o wyposażeniu (i doposażaniu) kuchni w środki czystości. Jeśli decydujesz się na wyposażenie mieszkania w ekspres do kawy możesz wybrać ekspres na kapsułki – jest on łatwiejszy do utrzymania w czystości! 

Rekomendowane wyposażenie kuchni: 

 • Płyta kuchenna
 • Lodówka
 • Zlew
 • Zmywarka
 • Mikrofalówka
 • Ekspres do kawy
 • Garnki 
 • Talerze 
 • Kubki 
 • Sztućce
 • Patelnie

Wyposażenie łazienki w mieszkaniu na wynajem

W łazience poza podstawowym wyposażeniem (umywalka, kabina prysznicowa lub wanna, toaleta) warto zadbać o wygodne szafki i półki. Priorytetem jest również pralka – jej brak może znacznie zmniejszyć szanse na szybkie znalezienie najemcy.

Przygotowanie mieszkania na wynajem długoterminowy: w przypadku, kiedy wynajmujemy większe mieszkanie, tym samym zwiększa się prawdopodobieństwo, że wynajmującym będzie rodzina. Dlatego dodatkowym plusem będzie dedykowana przestrzeń na brudną odzież, czy suszarka, która staje się coraz popularniejszym wyposażeniem polskich gospodarstw domowych. 

Przygotowanie mieszkania na wynajem krótkoterminowy: wyposażenie łazienki w stacjonarną suszarkę do włosów na pewno zwiększy komfort gości! 

Rekomendowane wyposażenie łazienki: 

 • Umywalka
 • Wanna/kabina prysznicowa
 • Toaleta
 • Pralka
 • Suszarka do włosów
 • Wieszak
 • Pojemnik na brudną odzież

Jak umeblować mieszkanie na wynajem?

Tutaj podstawowym kryterium jest rodzaj wynajmu oraz to, komu planujemy wynająć mieszkanie. Należy jednak pamiętać o kilku podstawowych kwestiach. Podstawowe umeblowanie mieszkania, obejmuje miejsca do spania (najlepiej, aby w sypialni znajdowało się łóżko małżeńskie, a w pozostałych pokojach jednoosobowe łóżka lub rozkładane kanapy), szafy i komody oraz stół i krzesła w pomieszczeniu przeznaczonym na jadalnię. Mile widziany będzie telewizor lub inny dodatkowy sprzęt RTV, taki jak kino domowe czy zestaw głośnikowy. 

Umeblowanie mieszkania na wynajem długoterminowy: Czy wynajmującym jest student, młoda para, czy rodzina – ważne jest zapewnienie przestrzeni do przechowywania ubrań oraz innych przedmiotów. Dlatego dodatkowe szafy i komody na pewno zwiększą funkcjonalność mieszkania. 

Umeblowanie mieszkania na wynajem krótkoterminowy: W tym przypadku wyposażenie mieszkania odpowiadać powinno standardom hotelowym. Nie potrzebujemy tyle przestrzeni do przechowywania, jednak jest kilka innych ważnych aspektów. Nasi goście szczególnie docenią możliwość zaciemnienia pomieszczeń sypialnych (rolety, zasłony). 

Rekomendowane umeblowanie mieszkania: 

 • Łóżko 
 • Kanapa
 • Stół i krzesła
 • Dedykowane miejsce do pracy 
 • Zasłony/rolety
 • Szafa/Komoda
 • Sprzęt RTV
 • WIFI

Jakie meble wybrać do mieszkania na wynajem?

Odpowiednie wyposażenie mieszkania na wynajem jest tak naprawdę inwestycją w Twoją nieruchomość. Wybierając meble, należy kierować się przede wszystkim jakością wykonania. Solidne szafy, komody i łóżka, przez dłuższy czas będą sprawdzać się w swojej funkcji, zachowując estetyczny wygląd na lata. Należy zadbać o to, aby poszczególne elementy wyposażenia były utrzymane w podobnym stylu. Dobrym pomysłem jest zakup mebli z jednej kolekcji, dzięki którym z łatwością można stworzyć  spójną aranżację wnętrza.

Odpowiednia aranżacja mieszkania na wynajem

Czy wiesz, że na atrakcyjność mieszkania w oczach najemcy wpływają również elementy dekoracyjne i inne dodatki? Poduszki, zasłony, dywany i dekoracje ścienne, pozwolą stworzyć przytulny klimat i niepowtarzalny klimat. Pamiętaj, że właśnie takie mieszkania lepiej prezentują się na zdjęciach. 

Co więcej, pamiętajmy, że wzrok to nie jedyny zmysł, którym „doświadczamy” przestrzeni mieszkania. Zadbaj o to, by w mieszkaniu pozbyć się potencjalnych źródeł nieprzyjemnych zapachów. 

Wykończenie mieszkania na wynajem długoterminowy: Wbrew obiegowej opinii, mieszkania na wynajem długoterminowy, z racji tego, że używane są przez te same osoby i w ten sam sposób, potrafią w szybszym czasie ulec… usterkom i zniszczeniom. Dlatego dobrze jest zainwestować w wykończenie dobrej jakości, które zarazem łatwo jest naprawić bądź uzupełnić. Zwykle rzadko odwiedzamy nieruchomość, którą wynajmujemy długoterminowo, dlatego warto także zabezpieczyć w umowie możliwość okresowych oględzin mieszkania. 

Wykończenie mieszkania na wynajem krótkoterminowy: Czy nasi goście podróżują w związku z pracą, czy też chcą odpocząć – wygląd i jakość wykończenia mieszkania jest jednym z najważniejszych czynników, które powodują podjęcie decyzji o wynajmie. W wynajmie krótkoterminowym, wyposażenie dodatkowe może znacznie ułatwić pobyt i tym samym spowodować, że goście z chęcią powrócą w przyszłości. Deska do prasowania, żelazko, zestaw igieł i nici, czy przewodnik i informacje o najbliższych atrakcjach w okolicy – potrafią zwiększyć satysfakcję klientów! 

W przypadku najmu krótkoterminowego ewentualne naprawy i modernizacje są łatwiejsze do przeprowadzenia (oraz do zauważenia), z racji tego, że częściej odwiedzamy nieruchomość. Pozwala to na stałe odświeżanie mieszkania i dbanie o czystość. 

Jeśli nie wiesz, jak zadbać o atrakcyjne i zarazem funkcjonalne wyposażenie nieruchomości na wynajem, skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszych usług. Pomożemy Ci w skompletowaniu wyposażenia i dopasowaniu odpowiedniego wystroju, dzięki czemu szybko znajdziesz najemców.

Podsumowanie: 

 1. Pamiętaj, że każdy rodzaj wynajmu wymaga innego wyposażenia mieszkania. 
 2. Zastanów się, kto jest potencjalnym najemcą – będzie łatwiej dopasować Ci wyposażenie oraz styl, w którym urządzisz mieszkanie. 
 3. Taniej nie zawsze znaczy lepiej! Inwestycja w dobrej jakości wykończenie i wyposażenie nie tylko zwiększy atrakcyjność Twojego mieszkania, ale także zmniejszy prawdopodobieństwo częstych napraw i uszkodzeń. 
 4. Zadbaj o detale! Czasami drobne dodatki, takie jak ozdobne poduszki, wazon, ramki ze zdjęciami – potrafią znacznie ocieplić wnętrze i zwiększyć szanse na znalezienie najemcy.