Jak wyposażyć mieszkanie na wynajem?

Written by bookinghost on 14 grudnia 2022

Zastanawiasz się, co wpływa na popularność poszczególnych mieszkań wśród najemców? Niewątpliwie kluczowym czynnikiem jest odpowiednie wyposażenie danej nieruchomości. Jeśli w mieszkaniu będzie brakować mebli czy sprzętów AGD, znalezienie najemcy okaże się znacznie trudniejszym zadaniem. Sprawdź, o czym należy pamiętać, wyposażając nieruchomość mieszkalną na wynajem!

Wyposażenie kuchni i łazienki – najważniejsze informacje

Dla wielu potencjalnych najemców kuchnia i łazienka to kluczowe pomieszczenia, na które zwracają uwagę, podejmując decyzję o wynajmie. Co zatem będzie wchodzić w zakres niezbędnego i podstawowego wyposażenia? W przypadku kuchni priorytetem są sprzęty AGD (kuchenka i lodówka) oraz szafki kuchenne. Aby oferta stała się bardziej atrakcyjna dla potencjalnego najemcy, dodatkowo można wstawić zmywarkę, mikrofalówkę czy ekspres do kawy. W łazience natomiast poza podstawowym wyposażeniem (umywalka, kabina prysznicowa lub wanna, WC) warto zadbać o wygodne szafki i półki. Priorytetem jest również pralka – jej brak może znacznie zmniejszyć szanse na szybkie znalezienie najemcy.

Jak umeblować mieszkanie na wynajem?

Wybór odpowiedniego wyposażenia mieszkania na wynajem powinien być podyktowany specyfiką samego wynajmu. Jeśli decydujesz się na wynajem krótkoterminowy, powinieneś zadbać nie tylko o podstawowe umeblowanie. W tym przypadku wyposażenie mieszkania musi odpowiadać warunkom hotelowym. Należy zatem zapewnić najemcom naczynia, garnki, czajnik elektryczny, sztućce, pościel, żelazko i deskę do prasowania. W przypadku standardowego wynajmu są to elementy wyposażenia, o które najemca dba we własnym zakresie.

Jeśli zaś chodzi o podstawowe umeblowanie mieszkania, obejmuje ono miejsca do spania (najlepiej, aby w sypialni znajdowało się łóżko małżeńskie, a w pozostałych pokojach jednoosobowe łóżka lub rozkładane kanapy), szafy i komody oraz stół i krzesła w pomieszczeniu przeznaczonym na jadalnię. Mile widziany będzie telewizor lub inny dodatkowy sprzęt RTV.

Jakie meble wybrać do mieszkania na wynajem?

Odpowiednie wyposażenie mieszkania na wynajem jest tak naprawdę inwestycją w Twoją nieruchomość. Wybierając meble, należy kierować się przede wszystkim jakością wykonania. Solidne szafy, komody i łóżka, przez dłuższy czas będą sprawdzać się w swojej funkcji, zachowując estetyczny wygląd na lata. Należy zadbać o to, aby poszczególne elementy wyposażenia były utrzymane w podobnym stylu. Dobrym pomysłem jest zakup mebli z jednej kolekcji, dzięki którym z łatwością można stworzyć  spójną aranżację wnętrza. 

Zadbaj o odpowiednie zaaranżowanie mieszkania

Czy wiesz, że na atrakcyjność mieszkania w oczach najemcy wpływają również elementy dekoracyjne i inne dodatki? Poduszki, zasłony, dywany i dekoracje ścienne, pozwolą wyczarować przytulny klimat. Pamiętaj, że właśnie takie mieszkania lepiej prezentują się na zdjęciach. Jeśli nie wiesz, jak zadbać o atrakcyjne i zarazem funkcjonalne wyposażenie nieruchomości na wynajem, skorzystaj z naszych usług. Pomożemy Ci w skompletowaniu wyposażenia i dopasowaniu odpowiedniego wystroju, dzięki czemu szybko znajdziesz najemców.