Home staging – na czym polega?

Written by bookinghost on 14 grudnia 2022

Odpowiednie przygotowanie mieszkania na wynajem jest kluczem do szybkiego zdobycia najemcy. Tymczasem wielu wynajmujących nie potrafi wykorzystać potencjału, jaki tkwi w danej nieruchomości. W takim przypadku najlepiej postawić na home staging! Sprawdź, na czym on polega i jakie korzyści może przynieść!

Co to jest home staging?

Home staging polega na zaaranżowaniu mieszkania lub innej nieruchomości przeznaczonej na wynajem, lub sprzedaż w taki sposób, aby zwiększyć jej atrakcyjność w oczach potencjalnych lokatorów. Możesz podjąć się tego zadania samodzielnie lub skorzystać z pomocy profesjonalistów. Dzięki home staging uda Ci się dużo szybciej znaleźć lokatorów – to świetne rozwiązanie, jeśli zamieszczona w sieci oferta wynajmu nie spotkała się z dużym zainteresowaniem. W ramach profesjonalnej usługi mieszkanie przechodzi prawdziwą metamorfozę. Doświadczony home stager potrafi wydobyć potencjał z każdej nieruchomości, aranżując ją w taki sposób, aby maksymalnie uwydatnić jej kluczowe zalety.

Czy warto zainwestować w profesjonalny home staging?

Profesjonalne wsparcie home stagerów wiąże się z kosztami, a ich wysokość jest w dużej mierze zależna od stanu przygotowywanego przez nich mieszkania. Należy jednak podkreślić, że jedno z założeń tego typu usługi to uatrakcyjnienie danej nieruchomości możliwie jak najniższym kosztem. W efekcie home staging staje się świetną alternatywą dla kompleksowego remontu lub konieczności wymiany całego wyposażenia. Warto podkreślić, że nie ogranicza się on wyłącznie do zmiany wystroju wnętrza. Profesjonalni home stagerzy zajmują się także naprawą usterek technicznych, ponieważ tego typu defekty skutecznie zniechęcają potencjalnych nabywców. W rzeczywistości home staging jest inwestycją, dzięki której zwiększa się wartość rynkowa danej nieruchomości.

Na czym polega home staging?

Usługi przeprowadzane w ramach home staging obejmują kompleksowe przygotowanie mieszkania na wynajem. Profesjonaliści realizują swoją misję według kilku prostych zasad. Przede wszystkim dbają o porządek w mieszkaniu, usuwając z pola widzenia niepotrzebne przedmioty. Na zdjęciach przygotowanych przez home stagera nie znajdziesz porozrzucanych zabawek, kosmetyków czy ubrań na półkach. W ramach realizowanej usługi zostają naprawione w mieszkaniu usterki techniczne. Home stager może także całkowicie przemeblować poszczególne pomieszczenia, aby stały się bardziej przestronne i atrakcyjne dla najemcy. Profesjonalista zadba również o odpowiednie oświetlenie wnętrza. 

Warto podkreślić, że home staging polega też na wprowadzeniu stylowych dodatków, takich jak tekstylia, obrazy czy inne elementy dekoracyjne, aby zadbać o przytulną atmosferę. Przygotowanie mieszkania na wynajem jest realizowane pod kątem wizyty potencjalnych klientów. Home stagerzy dbają o przyjemny aromat unoszący się w mieszkaniu, co jest szczególnie ważne w przypadku nieruchomości, w których można wyczuć dym papierosowy lub inne nieprzyjemne zapachy.

Postaw na wsparcie specjalistów

Zależy Ci na szybkim uatrakcyjnieniu mieszkania na wynajem? Zapraszamy do skorzystania z naszych usług! Pomożemy Ci stworzyć efektowny wystrój wnętrza, a także zadbamy o czystość i odpowiednie wyposażenie nieruchomości. Skontaktuj się z nami, aby poznać dodatkowe szczegóły.