Dłuższe pobyty to wiele korzyści. Przyciągnij gości na więcej dni

Written by bookinghost on 4 maja 2019

Jeśli jesteś właścicielem mieszkania na wynajem już przez jakiś czas, to doskonale wiesz, ile czasu i wysiłku należy włożyć w przygotowanie miejsca na przyjazd gości. Pościel do prania, podłogi do mycia, łazienka i kuchnia do wyszorowania, nowy pakiet powitalny do przygotowania, a poza tym częsty kontakt z gośćmi w celu przekazania niezbędnych do dotarcia informacji, umówienia przekazania kluczy, i tym podobnych. Jeśli robisz to dosłownie co kilka dni, może to być męczące. Dlaczego zatem nie rozważyć rozszerzenia oferty o dłuższe pobyty?

Długi pobyt

Wielu właścicieli początkowo może być zaniepokojonych myślą o pobycie gościa na dłużej niż kilka nocy. Co jeśli gość okaże się głośny? Co jeśli nie wejdzie w konflikt z innymi mieszkańcami kamienicy? Tu z pomocą przychodzi system ocen w Airbnb, który umożliwia gospodarzom uzyskanie informacji na temat swojego gościa przed przyjęciem rezerwacji lub jego pojawieniem się w mieszkaniu.

Jako gospodarz możesz nie tylko sprawdzać gości, ale także określić długość pobytu, na jaką chcesz podejmować przyjezdnych. Jeśli dotychczas przyjmowałeś rezerwacje na pobyty od 2 do 3 nocy, dlaczego nie spróbować teraz ofert na tygodniowe pobyty? Jeśli to sprawdzi się w Twojej nieruchomości, możesz ustawić oferty na dowolnie długi czas – pamiętając jednak o tym, że w niektórych krajach istnieją ograniczenia dotyczące wynajmu na dłuższe pobyty.

Jest wielu podróżnych, którzy chcą spędzić tydzień lub dwa w mieście i woleliby nie przeskakiwać z kwatery do kwatery… dlaczego nie zachęcić ich do pozostania u Ciebie?

Jak przyciągnąć gości, którzy zostają dłużej?

Istnieje wiele sposobów na zwrócenie uwagi podróżnych, którzy szukają dłuższego pobytu w określonej lokalizacji. Najlepszym sposobem jest przyznanie stosownego rabatu i odpowiednie wyeksponowanie go w opisie mieszkania na wynajem. Musisz także upewnić się, że Twój apartament jest zwyczajnie odpowiednio wyposażony na dłuższe pobyty. Na przykład, jeśli ktoś zamierza pozostać u Ciebie przez tydzień lub dłużej, musisz stworzyć miejsce w swojej spiżarni i lodówce na jedzenie i napoje, a także umożliwić dostęp do w pełni wyposażonej kuchni.

Jeśli wynajmujesz apartament lub studio, upewnij się, że posiada ono wszystkie podstawowe udogodnienia. Pamiętaj, że będzie to „dom” dla gości na tydzień lub dwa, więc będą potrzebować dostępu do pralni i miejsca na ubrania. Należałoby również zapewnić opcję parkowania auta na posesji lub w bezpośredniej bliskości apartamentu.

Wszystko to należy odpowiednio wyeksponować w opisie nieruchomości. Na przykład: „Parking dla gości dostępny bez dodatkowych kosztów” lub „Pralka i suszarka na miejscu”.

Lista kontrolna wyposażenia mieszkania na dłuższy pobyt:

 • dwa zestawy
 • pościeli kilka ręczników w zależności
 • od liczby gości płyn do mycia naczyń i środki czyszczące
 • szufelka i miotła
 • odkurzacz
 • przybory kuchenne
 • garnki i patelni
 • e plastikowe pojemniki do przechowywania żywności
 • talerze, szklanki, miski, filiżanki do kawy
 • kosz na pranie
 • proszek do prania mydło do rąk
 • dodatkowe koce
 • worki na śmieci

Korzyści z dłuższych pobytów

Jeśli stworzysz miejsce przyjazne dla gości decydujących się na dłuższe pobyty, istnieje duże prawdopodobieństwo, że częściej będziesz czerpał korzyści z tego typu rezerwacji. Tak, być może Twój zarobek za zarezerwowaną noc będzie odrobinę mniejszy, ale uzyskasz w ten sposób większą stabilność dochodu, jeśli na już na początku miesiąca będziesz wiedzieć, że dany gość zostanie z Tobą przez 2 tygodnie, a następny może i na dłużej.

Jak już wspomnieliśmy, mniej standardowych prac domowych to także ogromna zaleta. Nie będziesz musiał nieustająco organizować przekazywania kluczy ani ogarniać komunikacji e-mailowej czy telefonicznej. Nie będziesz musiał wyjaśniać co dwa dni zasad użytkowania mieszkania. Również Twoi sąsiedzi przychylniej będą patrzeć na mniejszą liczbę ciągle pojawiających się nowych, nieznanych twarzy.

Dłuższe rezerwacje są również idealne dla gospodarzy, którzy lubią spędzać czas wolny w podróży. Pozwala to na uzyskanie przyzwoitego dochodu przez cały okres, w którym przebywasz poza krajem.

Czy chcesz podejmować gości na dłużej?

Przygotowanie apartamentu na wynajem do podejmowania gości na dłuższe pobyty wymaga oczywiście pewnego wysiłku. Jeśli potrzebujesz profesjonalnego wsparcia w tej kwestii, skontaktuj się z zespołem BookingHost już dziś.