Dlaczego warto inwestować w mieszkanie na wynajem?

Written by bookinghost on 14 grudnia 2022

Zakup mieszkania na wynajem jest obecnie jedną z najpewniejszych form inwestycji. Bieżąca sytuacja na rynku dodatkowo wpływa na rosnący popyt na nieruchomości przeznaczone na wynajem. Osoby wynajmujące mogą liczyć na naprawdę wysokie stopy zwrotu w przeciągu krótkiego okresu. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na inwestycję w mieszkanie na wynajem!

Dodatkowy dochód

Głównym argumentem przemawiającym za inwestycją w mieszkanie na wynajem jest oczywiście uzyskanie dodatkowego dochodu. Warto nawet rozważyć zakup nieruchomości na kredyt, który można bez problemu spłacać dzięki zyskom czerpanym z wynajmu mieszkania. Oczywiście formę najmu można dostosować do swoich oczekiwań, potrzeb, a także analizując sytuację na rynku nieruchomości w danym regionie – zarówno opcja długo- jak i krótkoterminowa wiąże się z finansowymi korzyściami.

Mieszkania wciąż zyskują na wartości

Czy wiesz, że z roku na rok na rynku pojawia się coraz mniej inwestycji deweloperskich? Jest to związane między innymi z rosnącymi cenami materiałów budowlanych oraz kosztami robocizny. Nic nie wskazuje na to, aby niebawem sytuacja miała ulec poprawie. W efekcie na rynku pojawia się coraz mniej nowych mieszkań, a cena wybudowanych już nieruchomości gwałtownie wzrasta. Tym samym coraz większą popularnością cieszą się oferty wynajmu. Warto podkreślić, że obecnie w Polsce zaczynają dominować zachodnie trendy – Polacy rezygnują z zakupu mieszkania i decydują się na wynajem, ponieważ cena najmu jest niższa od miesięcznych rat kredytu. Nieruchomości mieszkalne z roku na rok zyskują na wartości, dlatego ich zakup to pewna inwestycja.

Wzrost zainteresowania ofertami najmu krótkoterminowego

Na krajowym rynku nieruchomości coraz popularniejszą formą wynajmu jest najem krótkoterminowy. Wiąże się on z wieloma korzyściami dla właścicieli mieszkań, którzy mogą liczyć na zyski nawet 30% wyższe w porównaniu ze standardowym najmem długoterminowym. Warto podkreślić, że na tę sytuację wpływa także branża turystyczna. Obecnie Polacy podczas wakacyjnych wojaży po kraju coraz chętniej decydują się na wykupienie noclegu w przytulnym mieszkaniu, w którym mogą poczuć się bardziej swobodnie niż w hotelu czy pensjonacie.

W sezonie nieruchomość mieszkalna na wynajem może przynieść zyski o 50% wyższe niż w przypadku najmu długoterminowego. Poza sezonem można skierować swoją ofertę na przykład do studentów, udostępniając im mieszkanie na okres studiów. Należy jednak podkreślić, że w wielu miastach turystyka kwitnie przez cały rok, nie tylko w okresie wakacyjnym.

Podsumowanie

Obawiasz się, że z uwagi na brak wolnego czasu nie byłbyś w stanie zająć się wynajmowaniem swojego mieszkania? Nawet w tym przypadku nie musisz rezygnować z tej opłacalnej formy inwestycji! Jeśli chcesz wynająć nieruchomość, ale potrzebujesz pomocy przy obsłudze gości, skorzystaj z naszych usług! Gwarantujemy kompleksowe wsparcie już na etapie tworzenia oferty wynajmu, aż po przygotowanie mieszkania oraz indywidualny check-in/check-out Twoich gości.