Zarabiamy dla Ciebie przez cały rok

Kompleksowa strategia pozycjonowania apartamentu, dotarcia do właściwego klienta i optymalizacji stawek oraz obłożenia

Poznajcie Daniela

Daniel odziedziczył po swojej babci przepiękne mieszkanie na warszawskim Powiślu. Po zasięgnięciu wiedzy, co bardziej mu się opłaca: wynajem długoterminowy czy krótkoterminowy, postanowił zdecydować się na ten drugi model najmu. Ponieważ jest młodą, dynamiczną osobą czującą się w Internecie jak ryba w wodzie, od razu zdecydował się na samodzielne wystawienie swojego apartamentu na takich portalach, jak Booking.com czy Airbnb.

Po prawie roku samodzielnego zarządzania mieszkaniem Daniel trafił do BookingHost. Na pierwszym spotkaniu dowiedzieliśmy się, że obłożenie w jego apartamencie wynosi zaledwie 45%, a Daniel jest zaniepokojony nie tylko tym wynikiem, ale i segmentem klientów, którzy przyjeżdżają do jego mieszkania. Po przekazaniu nam kluczy, już po 2 miesiącach, ku zdumieniu Daniela, wskaźnik obłożenia podskoczył do stałego poziomu 80%. Obecnie Daniel zastanawia się nad zainwestowaniem przychodów z mieszkania na Powiślu w drugą nieruchomość i deklaruje, że i ją odda w zarządzanie ekspertom z BookingHost.

Wyzwanie

  • Skierowanie oferty apartamentu do pożądanego segmentu klienta
  • Odpowiednia wycena stawki za noc w kontekście oferty konkurencyjnych apartamentów
  • Utrzymywanie wysokiego wskaźnika obłożenia i ustawienie dochodowych stawek w niskim sezonie
  • Stała dbałość o miesięczne przychody w długofalowej perspektywie

Strategia i realizacja

Zaraz po przekazaniu nam kluczy zleciliśmy w mieszkaniu Daniela usługę home staging’u oraz wykonaliśmy drobne prace naprawczo-remontowe, dzięki czemu udało się podnieść znacząco standard nieruchomości. Następnie zorganizowaliśmy profesjonalną sesję zdjęciową w celu przyciągnięcia określonego segmentu klientów.

Ponadto ustandaryzowaliśmy komunikację z gośćmi, aby czuli się oni profesjonalnie obsłużeni. Zadbaliśmy także o kwestię reputacji w sieci – zabiegamy o jak najlepsze opinie gości i kontaktujemy się z nimi, jeśli tylko pojawi się taka potrzeba.

Przy wypracowaniu długoterminowej strategii cenowej, uwzględniliśmy szereg zmiennych, według których, w razie potrzeby, ceny za noc są codzienne korygowane. Głównym punktem wyjścia jest dla nas popyt i podaż, a także stały monitoring konkurencji, tak, aby właściwie uplasować mieszkanie na wynajem krótkoterminowy na rynku.

Znajomość sytuacji rynkowej i wiedza ekspercka w dziedzinie kompleksowego zarządzania apartamentami na wynajem krótkoterminowy pozwalają nam na osiąganie średnio dwukrotnie, a nierzadko nawet trzykrotnie lepszych wyników finansowych niż przeciętna wartość w danym mieście.

Rezultaty

Z zaufaniem Daniela do naszej wiedzy eksperckiej, udało się nam w niedługim czasie ustalić wskaźnik obłożenia na 80%,
a podniesienie standardu apartamentu pozwoliło na dotarcie do zupełnie nowego segmentu klientów. Dzięki temu stawki wzrosły znacząco, a mieszkanie przyciąga nie tylko urlopowiczów w sezonie turystycznym, ale także biznesmenów w okresach roku nieatrakcyjnych pod kątem zwiedzania. To zapewnia Danielowi stały, wysoki poziom zysków przez cały rok.

Początkowe wahania Daniela, co do wyboru modelu najmu, zostały szybko rozwiane, gdy okazało się, że decydując się na wynajem krótkoterminowy Daniel osiąga w wysokim sezonie czterokrotność kwoty, którą otrzymywałby w przypadku wynajmu długoterminowego.

Obłożenie mieszkalna zarządzana przez bookinghost od stycznia 2017

  • Obłożenie mieszkania zarządzanego przez Daniela w roku 2016
  • Obłożenie mieszkania zarządzanego przez bookinghost od stycznia 2017
Jan
apr
jul
oct
Jan
2017
2016
średnia

Dlaczego BookingHost?

  • Mamy wieloletnią praktykę w zarządzaniu apartamentami, nie tylko w Polsce, ale i na tak konkurencyjnych rynkach, jak Włochy czy Portugalia.
  • Nasza wiedza i doświadczenie pozwoliły nam na stworzenie zaawansowanego algorytmu, który na podstawie wielu danych i różnorodnych czynników, generuje zestaw stawek. Dzięki dynamicznemu zarządzaniu nimi maksymalizujemy zysk właściciela i osiągamy wyniki dwu-, trzykrotnie lepsze niż średnia rynkowe.
  • Nasz zespół składający się z ekspertów z wielu dziedzin, takich jak zarządzanie nieruchomościami, sprzedaż, marketing, obsługa klienta czy zarządzanie reputacją, gwarantuje, że na każdym polu naszej działalności dostarczamy najwyższą jakość usług.
Loading..

See how much you could earn:

Studio
1
2
3+

Calculations based on a comparable list in the area of real estate, the number of guests and data and Bookinghost analysis

około  

rocznie

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Czytaj więcej OK