Apartament wakacyjny dla zapominalskich – najczęściej zapominane w podroży przedmioty, którymi uratujesz pobyt gości

Written by Marta Pogorzelska-Gałach on 29 czerwca 2018

Bądźmy szczerzy. Każdy z nas zapomniał kiedyś czegoś wybierając się w podróż. Ekstremalne przypadki, takie jak zapomnienie o własnym dziecku, znane z filmu „Kevin sam w domu” nie będą przedmiotem tego artykułu, bo na szczęście znacznie częściej nie pamiętamy po prostu o szczotce do zębów. Poniżej przedstawiamy listę najczęściej zapominanych przedmiotów, którymi wyposażając nasz apartament wakacyjny wygramy wdzięczność i dobrą ocenę gościa.

Przybory toaletowe i kosmetyki

Oczywiście brak szczotki do zębów czy dezodorantu nie zepsuje nikomu na dłuższą metę urlopu, ale wyobraźmy sobie, że gość dociera do nas w sobotę późnym wieczorem, a niedziela jest objęta zakazem handlu. Trochę słabo. Dyskomfort gościa gwarantowany. Wyobraźmy więc sobie jego zaskoczenie i ulgę, gdy odkryje w łazience mieszkania na wynajem zestaw podstawowych przyborów toaletowych, waciki, patyczki do uszu, obcinarkę do paznokci i pilniczek, szampon do włosów, środki higieny dla kobiet, czy nawet prezerwatywy. Nie mówiąc o tej nieszczęsnej szczotce do zębów…

Ładowarka do telefonu

Jedna z najczęściej zapominanych w podróży rzeczy i jednocześnie jedna z tych trudniejszych do zapewnienia. Nie jesteśmy w stanie zaoferować wszystkich opcji, ale sprawdzając w Internecie, jakie modele telefonów są obecnie najpopularniejsze, możemy założyć, że dostarczymy rozwiązanie dla znacznej części gości naszego mieszkania na wynajem. Kupno używanych lub zwiezienie do apartamentu tych, których sami już nie potrzebujemy to oczywiście najlepsze rozwiązanie.

Apteczka

Porządne zwiedzanie rzadko kiedy nie kończy się obtartymi stopami. Rzadko kiedy też podróżujący pamiętają o takiej drobnostce jak plaster czy środek odkażający. To rzeczy, które prawie nic nie kosztują, a zapewnią gościom niezbędną pomoc. Odradza się jednak zapełniania apteczki lekami, które niewłaściwie zastosowane mogą grozić poważnymi konsekwencjami. Lepiej załączyć po prostu informację o najbliższej, a także całodobowej aptece.

Na pogodę i niepogodę

Jeśli chcemy wykazać się szczególną troską o gościa i zdobyć tym samym jego serce, zapewnijmy w apartamencie wakacyjnym kremy z filtrem czy nawet kapelusze przeciwsłoneczne na słońce oraz parasolki i najprostsze płaszcze przeciwdeszczowe na niepogodę. Luźno związane z pogodą, choć szczególnie przydatne podczas upału, mogą okazać się butelki do kranówki z filtrem. Podstawowe modele kosztują już od dwudziestu kilku złotych. Wydatek nieduży, a szczególnie cenny dla wszystkich zorientowanych na ekologiczny styl życia.

Mapy i przewodniki

Co prawda w dzisiejszych czasach wszystko to możemy mieć w telefonie, ale czasem technologia może przecież zawieźć. Porządna mapa, ciekawy przewodnik po okolicy i mini rozmówki z pewnością spowodują, że niejeden podróżujący uśmiechnie się z wdzięcznością i odnotuje w pamięci ten miły gest gospodarza. Każdy apartament wakacyjny powinien być zaopatrzony w te pomocne podróżnym rzeczy.

Lek na nudę

Dobrym pomysłem jest zapewnienie naszym gościom także czegoś na wypadek, gdyby zapomnieli oni zabrać ze sobą na urlop książki czy gazety do poczytania. Kolorowe magazyny zawsze są chętnie przeglądane, a w grę planszową zagra z pewnością cała rodzina. Dla zapominalskich najmłodszych warto mieć w zanadrzu blok i kredki czy też układanki lub kolorowe książeczki.

Dorzućmy jeszcze do tego wszystkiego suszarkę do włosów, jednorazowe kapcie, zatyczki do uszu i maskę na oczy, a nasze mieszkanie na wynajem wakacyjny stanie się wymarzoną oazą wszystkich zapominalskich. Wakacje mają w końcu być beztroskie! Nasza przezorność z pewnością znajdzie uznanie w ich ocenach.